06 Temmuz 2015 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Hakkaride ilginç insan -hayvan ilişkisi
16 Ağustos 2012 Perşembe 13:30

Hakkari'de ilginç insan -hayvan ilişkisi

Hakkari’de sahibiyle çarşı merkezini dolaşan, sahibini biran olsun yalnız bırakmayan Koçu adı verilen keçi görenleri şaşırtıyor.

HAKKARİ - Hakkari merkez Akblut köyünde hayvancılıkla uğraşan İdris Tarhan isimli vatandaş iki yıldır beslediği ve adını Kürtçe olarak “Koçu” bıraktığı ve adeta çocuk gibi yetiştirdiği keçi ile diyalogu herkesi hayrete düşürüyor.

Ramazan ayı nedeniyle akşam saatlerinde kalabalık olan sokaklarda sahibinin arkasında yürüyen keçiyi görenler önce şaşırıyor sonrada sevgi gösteriyorlar.

Keçisini 3 gün önce köyden satmak için getirdiğini ifade eden İdris Tarhan, keçisini satmaktan vazgeçtiğini belirtti. Tarhan, ”3 gün önce keçimi köyden getirip bir kasaba 400 TL sattım. Yaklaşık 20 dakika sonra kasap beni aradı Keçinin gözünden yaş aktığını bana söyledi. Ben de hemen kasaba gidip keçimi gördüm beni görür görmez yanıma geldi.

Kasabın söylediği gibi gözünde yaş akıyordu. Ben buna dayanamadım aldığım 400 TL’yi kasaba geri vererek geri aldım.

Keçimi bir daha satmayacağım. Böyle bir harekete kalkıştığım içinde pişmanım. Sahibiyle birlikte çarşı merkezini dolaşan ve iş yerlerine giren keçiyi gören esnaflar daha önce bu kadar sahibini dinleyen verdiği komutları yerine getiren bir keçiyi ilk defa karşılaştıklarını bana söylediler. Çarşı merkezinde sahibiyle gezen keçiyle gören bazı aileleri ise sempatik tavırlar sergileyen keçi ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler. İHA

o.20120816133147.jpg

YORUMLAR
EYD
ŞEMZİNA
Kêrekê bi dene sukrê bu vê eydê da aklê vê bê te serî.....
17 Ağustos 2012 Cuma 09:50
ÖNE ÇIKAN GELİŞMELER
RÖPORTAJ